Удружење бивших ученика и професора Шесте београдске гимназије

На основу идеје да се у рад Шесте београдске гимназије укључе бивши ђаци и професори  школе и на тај начин очува традиција школе и повежу генерације ученика, а по угледу на алумни организације у свету, започет је рад на оснивању удружења. Директор школе Раде Зејак окупио је крајем 2012. године иницијативни одбор у коме су се нашли бивши ученици гимназије различитих генерација, међу којима су и неке познате јавне личности. На позив да узму учешће у иницијативном одбору одазвали су се: Данка Нововић, позната телевизијска спикерка, Иван Бекјарев, драмски уметник, Биљана Пејић, адвокат, Зоран Обрадиновић, најстарији матурант гимназије, Александар Блажек, Бранислав Јевић, Верољуб Змијанац. Иницијативни одбор сачинио је статут удружења и организовао оснивачку скупштину удружења, која је одржана 20.06.2013. године у свечаној сали Шесте београдске гимназије којој је присуствовало преко две стотине бивших ученика и на којој је изабрано руководство удружења које је регистровано у Агенцији за привредне регистре први правни заступник удружења била је госпођа Биљана Пејић, а за председника скупштине изабран је господин Мија Митровић. Од 2015. године председник удружења Шесте београдске гимназије је Драгослав Андрић, успешни привредник. Чланови удружења узели су учешће у бројним активностима школе од 2013. године како у оним културно-уметничким, тако и у пројектима чију су реализацију помогли и матријално и саветодавно.