Са великим задовољством вас обавештавамо да је Група за образовање одабрала нашу школу да се придружи мрежи Мејкерс лабова у Србији! Групу за образовање чине Нордеус фондација, Центар за промоцију науке, Иницијатива Дигитална Србија и организација Достигнућа младих у Србији. Шеста је једна од десет школа које ће добити иновативни простор где ће ученици и наставници стицати знања и развијати своје вештине у области науке, технологије, инжењерства, уметности, математике и предузетништва. Мејкерс лабови постају место за реализацију различитих програма, повезивања са локалном заједницом и кључним актерима који делују у областима СТЕАМЕ образовања. Такође, замишљено је да ученици и наставници на мултидисциплинаран начин приступају едукацији и решавању проблема, како би млади развили интересовања за каријере у СТЕМ областима.

Детаљније можете погледати у следећим текстовима:

11 школа добија Мејкерс лаб

Још 11 Мејкерс лабова у Србији