Чланови секције УНЕСКО клуба наше школе учествовали су 31. јануара 2024. године у реализацији представљања Савремених достигнућа географских истраживања и коришћења информационих технологија у развоју науке.

Професори су представили студијске програме Географског факултета. Ученици су имали прилику да се упознају с коцептом географских информационих система (ГИС) и њиховом применом у савременом свету – од таговања на друштвеним мрежама, преко заштите од шумских пожара или праћења просторне дистрибуције ширења инфективних болести, до креирања видео игрица.

У дугом делу ученици су учествовали у географском квизу и радионици посвећеној познавању и проучавању локане средине.

На крају је, у географском духу, учионица пресељена у факултетско двориште, где је демонстрирано руковање дроном, који има велику примену у савременим географским истраживањима.