Обележавање 86 година постојања и рада Шесте београдске гимназије увеличали су својим присуством ученици и наставници српских гимназија из дијаспоре. У школи је приређен свечани пријем након кога су гости заједно са домаћинима посетили часове.
Најпре је професорка српског језика и књижевности Мина Алексић приредила отворен час развоја и неговања српског језика и традиције. Потом је професорка хемије Драгана Бранковић Срзић предводила лабoраторијску вежбу ученика. На одушевљење гостију, резултат часа Чаробна хемија била је дегустација направњених гумених бомбона.
Професори Ксенија Глишић, Ален Нађ, Јасна Перић и ученици Милица Симоновић, Мина Петровић, Петар Рацић и Михајло Стаменковић гостовали су у радио-емисији Српски мост, радија Слово Љубве Архиепископије београдско-карловачке.

Слово Љубве