Организација Достигнућа младих у Србији припремила је програм за ученике средњих школа који помаже ученицима да увиде важност финансијске писмености. Програм је прилагођен потребама ученика и осмишљен тако да донесе дух реалног пословног света у учионицу. Бизнис ментор из ОТП банке Милорад Аксентијевић и професорка Тијана Дамњановић организовали су три радионице за ђаке прве године, које су се одвијале у периоду од фебруара до марта месеца ове школске године. Учесници програма су имали прилику да науче како да саставе кућни буџет и уједно освесте зашто је штедња важна. Уследило је упознавање са различитим појмовима који описују појаве и ситуације у свету банака, телекомуникација и осигурања, а није изостала ни анализа различитих ситуација у којима треба донети важне животне и финансијске одлуке. Ђаци су тимским радом и у разиграној атмосфери успешно решавали интерактивне задатке, а након друге радионице су имали могућност да дају интервју и искажу своје мишљење у вези са целокупним програмом. По завршетку истог, учесници су добили сертификате о учешћу и једно ново, значајно искуство које им је пружило практична знања из области финансија.