Као једна од најпрестижнијих школа у Београду, Шеста гимназија има обавезу да едукује своје ђаке о очувању еколошке средине, као и сама да допринесе одрживости живе средине нашег града. Из ових разлога смо одлучили као ученици-активисти да у овом пољу и нашу школу доведемо до светских стандарда. Зато смо формулисали пројекат „Зелена Шеста“ који ће кроз садњу биљака, уређивање дворишта и још многe едукативнe активности и радионица истовремено ширити свест о еколошким проблемима данашњице, као и претворити нашу школу у зеленије и еколошки одговорније место. Наш пројекат одвија се у оквиру програма „Знање за одрживи развој“ Националног конвента о ЕУ који подржава Амбасада Републике Немачке кроз програм „Немачка сарадња“.

Наставници координатори пројекта Зелена Шеста: Весна Јевтић и Ивана Вукмирица
Ученици: Јован Ковачевић III-7, Дуња Лукић III-7, Милица Ванић III-8, Михајло Мајсторовић III-8
Подршка: Национални конвент о ЕУ
Програм: Знање за одрживи развој