Драмска секција

Драмска секција Шесте београдске гимназије, ментор Tамара Кречковић

Окупљање ученика који имају посебне склоности и жељу да истражују на пољу позоришног израза чиме би се, кроз тимски рад, развијао теспијански дух и драмске компетенције ученика. Тиме би се код ученика промовисало бављење драмским текстом и изразом, развијање сценског естетског чула и свест о важности тимског рада заснованог на међусобном подржавању и подстицању креативности. Ученици би научили да поштују једни друге, да уче једни од других, да се пажљиво слушају и посматрају и да, кроз индивидуални и тимски рад, истражују простор, тело, ритам, покрет, глас и различите сценске технике и форме, како би унапредили своје перцептивне и изражајне могућности. Од проналажења текста, преко постављања на сцену, па све до извођења пред публиком, полазници ове секције били би у могућности да искусе све изазове који прате настанак једне позоришне представе и да стекну бројна важна животна искуства и вештине.

Више о представама и наградама можете видети на овом линку.