23. маја 2024. ученици одељења 2/2 су са наставницом Аном Ковачевић у оквиру вананставних активности из предмета Географија, посетили Етнографски музеј на Студентском тргу бр.3. Уз предавање кустоса музеја разгледали су сталну поставку која осликава етнологију народа Балкана у XVIIIXIX и XX веку. У приземљу су изложене свечане народне ношње, накит и саборски обичаји. На другом нивоу су изложене макете кућа, дворишта и окућница сеоских насеља која је Јован Цвијић класификаовао у односу на начин постанка, рељеф, климу и вегетацију и историјске околности. Поставку чине градске куће и намештај с краја XIX века у време почетка европеизације. Географске карте приказују регије: панонску, динарску, централно-балканску и приморску. За сваку област је издвојена типична кућа и њена унутрашњост са религиозним породичним прославама. Традиционална привреда је представљена тако што су изложени алати који су се користили у земљорадњи, сточарству, воћарству, пчеларству, маслинарству, виноградарству, лову и риболову. Ученици су се фотографисали и прикупили материјале за рад на часу.