Ученици Шесте београдске гимназије, препознатљиви по својој хуманитарној делатности, ове године су на иницијативу ученика Николе Шавије из одељења III9, подршку ученичког парламента,  одобрење директора школе господина Радисава Милића, али и уз благослов вл. Илариона Лупуловића председника Одбора за верску наставу АЕМ и помоћ наставнице верске наставе Милице Ракић покренули акцију прикупљања помоћи за угрожене на Косову и Метохији. Ову акцију Шеста београдска гимназија од 27. 2. 2024. године  остварује у сарадњи са Х.О. Срби за Србе који су нам несебично уступили две кутије за прикупљање новца. Ученици су се одазвали у великом броју. Донирају свакодневно и за тек неколико радних дана прикупљена су значајна материјална средства. Акција траје до Васкрса када ћемо новчана средства преко Х.О. Срби за Србе донирати онима којима је помоћ најпотребнија.

Ученици Никола Шавија, Иван Станковић и Душан Станкови из одељења III9 са наставницом верске наставе Милицом Ракић  су говорили у медијима о овој хуманитарној активности  4. 3. 2024. године у Јутарњем програму ТВ Храм, а потом и у Јутарњем програму Радија Слово љубве 5. 3. 2024. године.

Линк ка радио емисији: http://www.slovoljubve.com/cir/Newsview.asp?ID=43269