У четвртак 30.11.20123. у оквиру Новембарских дана Соње Жарковић одржана је дебата на тему: Да ли сервиси вештачке интелигенције, какав је рецимо ChatGPT, имају позитивну или негативну улогу у данашњем образовању? У самој дебати, према моделу тзв. Енглеске дебате, учествовале су ученице 3-6 Софија Лазић и Милица Ракић, као и ученица 2-5 Теодора Зекић и Денис Хаџић ученик 2-5. У другом делу дебате, која је била отворена за све присутне, учествовали су остали ученици/це, гошће волонтерке Педагошког друштва Србије, студенткиње педагогије, као и професори Шесте. Неки закључак дебате је да је употреба АИ међу ученицима веома раширена, да преовлађују позитивне стране АИ, али да има и могућих злоупотреба. О свему би требало даље истраживати и расправљати.