У мушкој конкуренцији такмичење је одржано 2.10.2023. у Геодетској школи.

У првом колу, веома лако остварена је победа против школе Техноарт. Резултат по сетовима 21:12 и 21:09. У другом колу, такође лака победа против Зуботехничке школе. Резултат 21:14 и 21:12.

На крају, у борби за прво место и пласман на градско такмичење, без резултатске низвесности побеђена је екипа Фармацеутско-физиотерапеутске школе резултатом 2:0. Резулат по сетовима 21:14 и 21:15.

Андрија Влајић, професор физичког и здравственог васпитања

У женској конкуренцији такмичење је одржано 03.10.2023. такође у Грађевинској школи.

У елиминационој фази лако је савладана екипа Фармацеутско-Физиотерапеутске школе и теже него што је могло да се очекује у другом колу је савладана екипа Зуботехничке школе. После сјајне игре наших ученица, велике борбе и много неизвесности, резултат на крају је био 21:19 и 21:18.

У финалној утакмици виђена је права драма. Две по свему изједначене екипе Медицинске школе и Шесте београдске гимназије одиграле су утакмицу достојну најквалитетнијег ранга такмичења.

Први сет добиле су наше девојке резултатом 21:18. Други сет, после много преокрета и драме добиле су ученице Медицинске школе 21:19. У одлучујућем трећем сету, више живаца, знања и среће имао је противник и заслужено су славиле резултатом 15:12.

Остаје нам велика жал за пласманом на градско такмичење јер су обе екипе приближног квалитета и по приказаној игри заслужиле су пролаз даље. Наше ученице су приказале врхунски квалитет игре, огромну жељу и јединство. Подржавале су млађе играчице, бодриле једна за другу и сјајно се бориле и тако на најбољи начин представљале своју школу.