Ученици Шесте београдске гимназије који похађају верску наставу већ традиционално школску годину започињу учешћем на литургијском сабрању и молебану почетком септембра. Његова Светост патријарх српски господин Порфирије је у суботу 9. септембра текуће године уз саслуживање својих викарних епископа Илариона новобрдског и Стефана ремезијанског, као и свештенства а уз учешће мноштва деце, наставника, родитеља и директора београдских школа, служио свету архијерејску литургију у Храму св. Саве на Врачару. У овом догађају  учествовало је више десетина ученика наше школе кроз заједничку молитву, слушање речи Божије и причешће. Након литургије, Његова Светост је у парохијском дому Храма св. Саве угостио директоре београдских школа. Нашу школу је у име директора представљала госпођа Данијела Иличин помоћница директора на радост патријарха и одбора за верску наставу. Срећан и леп почетак нове школске године свим ученицима и наставницима Шесте београдске гимназије.