На регионалном такмичењу ученичких компанија наши ученици су кроз две компаније представили иновативна решења у области одрживог развоја. Компанија S.O.M. (Софија Косјер, Олга Живановић и Милица Радојковић) се бавила израдом мурала од електронског отпада, док се тим MACCUERO позабавио израдом нове сировине за кожарску индустрију, воћне коже од коре јабука.
Прво место на регионалном такмичењу ученичких компанија у Београду према оцени стручног жирија је освојио тим MACCUERO, који чине Михајло Стијачић, Матија Зарић, Ања Недовић, Јелена Радовановић, Николина Пјановић, Јована Ћачић и Страхиња Михајловић. Они представљају тим за очување планете. Млади, амбициозни и еколошки освешћени ђаци свој предузетнички дух показали су формирањем одрживе компаније. Дуг истраживачки рад чланова тима довео је до нове, оригиналне идеје како да се створи сировина за широку потрошњу од отпада јабука. Заједнички циљ ујединио је ове младе људе и додатно их подстакао на сарадњу. Први производи „моћне воћне коже“ се са нестрпљењем очекују и требало би да буду представљени на републичком такмичењу ученичких компанија у мају. Такмичење је реализовала организација Достигнућа младих у Србији, уз сарадњу и финансијску подршку Америчке агенције за међународни развој USAID, NCR фондације и Министарства просвете, као и тржног центра Delta City.