У понедељак 20. фебруара 2023. одржан је огледни час из програмирања. Час на тему Дељивост – вршњачко учење реализовала су одељења 1/10 и 3/10 са наставницама Мирјаном Ћетојевић и Наташом Ђурић-Лазовић.

Најбоље учимо када подучавамо друге! Ову идеју смо искористили како бисмо кроз вршњачку помоћ и сарадњу савладали једну наставну јединицу. Ученици 3/10 су у улози наставника презентовали лекцију и радили задатке са ученицима 1/10, преносећи им своје знање и искуство. Ученици 1/10 су имали прилику да виде како размишљају и раде њихови старији другови и да чују из прве руке њихова искуства у досадашњем бављењу програмирањем. Наставнице су координисале њихов рад, упућивале на литературу и давале смернице за предавања и задатке. Атмосфера је била динамична, радна и конструктивна, и што је најважније – сјајно смо се забавили. Сви су се сложили са оценом да би овакав час желели да понове.