Ученици и професори Шесте београдске гимназије посетили су Гимназију „Доситеј Обрадовић” у Темишвару. Сарадња заснована на међусобној размени знања и искустава овог пута је била усмерена на упознавање историје Срба у Банату, као и на допринос знаменитих личности културном развоју и очувању националног идентитета Срба у овом делу Европе.
Након пријема, наши ученици су присуствовали часовима и упознали се са начином спровођења наставе и вананставних активности у школи. Посебан утисак оставила је презентација културно-историјских знаменитости Темишвара, с освртом на значај и улогу Савеза Срба у Румунији за културни просперитет мањине. Професор домаћин Саша Милимарков је ученицима и професорима обеју школа приредио незабораван обилазак града.
Овогодишњи сусрет ученика двеју школа у Темишвару учврстио је стечена и створио нова пријатељства међу младима.