Представљање пројекта „Матура у мојој школи“ на панел дискусији „Образовање данас“ у Врњачкој бањи 11.05.2019.

Чланови пројектног тима учествовали су на панел дискусији о правцима развоја образовања у Републици Србији. Наше излагање је имало за циљ преношење искустава колега из Хрватске о правцима и потешкоћама у реализацији процеса Државне матуре. С посебном пажњом је пропраћен извештај о мобилности, детаљима спровођења и припреме Државне матуре, како наставника тако и матураната.

Представљање пројекта „Матура у мојој школи“ на Савету родитеља Шесте београдске гимназије 15.05.2019.

Члановима Савета родитеља школе и родитељима ученика првог и другог разреда представљен је пројекат, као и начин припреме и потешкоће с којима се ученици и родитељи сусрећу у процесу завршног средњешколског испита. Ово је било почетак обавештавања родитеља о процесу Државне матуре. Предочени су и резултату интерног тестирања и спремности наших ученика за успешан завршетак гимназије.

Извештај о пројектим активностима мобилности и резултатима дисиминације пројекта

Дана 16. маја 2019. у 2801. броју Просветног прегледа објављен је извештај о активностима пројекта, као и начину и правцима ширења резултата међу колегама у матичној школи и Републици Србији.