Традиционални шаховски турнир „Соњини дани” одржан је 24.11.2023. у свечаној сали наше школе. Турнир је отворио председник Шаховског савеза Србије Драган Лазић, а реализацију је, као и прошле године, омогућио шаховски тренер Милош Лазовић из Шаховског клуба Витез”. Било је укупно 44 учесника, ђаци свих разреда наше школе и гости из београдских гимназија и основних школа. Победник је Јован Петковић, ученик 4/6, који је одбранио прошлогодишњу титулу. Други је био гост, Данило Јовановић, а трећи Андреј Јовић, ученик 3/10, такође прошлогодишњи носилац медаље. У женској конкуренцији медаље су однеле гошће: Мина Паламаревић из Четрнаесте гимназије, Јустина Милошевић из основне школе и Тијана Савићевић из Осме гимназије. Резултати турнира су могли да се прате и на сајту chess-results. Турнир је протекао у одличној атмосфери, ученици су поштовали правила понашања, игра је била фер и другарска, али је било и озбиљних борби. Честитамо свим учесницима!

Координатори активности: Сузана Лазовић и Наташа Ђурић-Лазовић