Новембарски дани Соње Жарковић

Соња Жарковић била је педагог Шесте београдске гимназије. Својим радом и својим духом, иновативношћу, храброшћу, једноставношћу и свежином својих идеја инспирисала је и ђаке и наставнике с којима је радила. Из живота је отишла прерано, али су за њом остале успомене и дух који и данас чувамо с поносом и љубављу.

Од 21. до 25. 11, у нашој школи одржаће се још једни Новембарски дани Соње Жарковић. Позивамо вас да тих дана будете с нама.

Ученици и наставници Шесте београдске гимназије

Погледајте Програм "Новембарских дана Соње Жарковић":

НОВЕМБАРСКИ ДАНИ СОЊЕ ЖАРКОВИЋ
Уторак, 22. новембар

Математички кабинет, 13.00
Радионица у оквиру пројекта “ЗА ТОлеранцију и НЕнасиље”
Припремиле: Биљана Вукосављевић, директор Удружења за Уједињене нације Србије,
Јасна Перић, координатор секције и ментор пројекта,
Ана Пантелић, вршњачки едукатор
Среда, 23. новембар

Свечана сала, 18.00
Приредба  “Стара школа у новом руху”
Припремиле: Зринка Шандор, Весна Чолаковић-Јовановић и Душка Кисин, учествују садашњи и бивши ученици Шесте београдске гимназије,
Четвртак, 24. новембар

Кабинет за хемију, 13.00
Јавни час “Нега младалачке коже”
Хемијска радионица ДАССУБ, води Добрила Милутиновић

Математички кабинет, 18.00
Предавање „Креирање интернет курсева  намењених перманентном учењу на даљину. Зашто? Како?“
Предавање је део пројекта "е-писмен", припремљеног уз подршку Регистра националног интернет домена Србије, а у оквиру Програма подршке пројектима популаризације Интернета за 2011.
Припремили: Снежана Марковић, Владан Ал. Младеновић, Југослава Лулић, Славица Јурић.
Петак, 25. новембар

Свечана сала, 9.00
Хуманитарна акција добровољног давања крви
Организатор Јасминка Башић

Математички кабинет, 10.00
Семинар о кризном ПР-у за директоре основних и средњих школа
Семинар је организован у сарадњи са УНИЦЕФ-ом
Водитељи семинара: Првослав Плавшић, психолог и Наташа Ристић, новинарка

Математички кабинет, 13.00
Трибина “Гимназија по мојој мери или како замишљам реформу гимназија”
Учесници: ученици укључени у рад Ученичких парламената београдских гимназија и наставници Тамара Бакић и Никола Крстић

Кабинет за биологију, 13.00
Јавни час и панел „Повезаност насиља у друштву и злостављања животиња“
Успешна превенција и сузбијање деструктивног и агресивног понашања може се остварити само ако се узму у обзир сви облици и све жртве насиља.
Учесници: чланови секције „Добробит животиња и ми“, чланови школског Тима за заштиту ученика од насиља, злостављања и занемаривања у школи, Елвир Буразеровић (ORCA), наставници Љубица Лалић и Емилија Марковић и психолог Љиља Живанић

Свечана сала, 18.00
Стручни скуп “Мотивација и постигнућа ученика у светлу реформе гимназија”
Суделују Др Биљана Требјешанин, психолог, представници Завода за унапређење образовања и васпитања и Института за психологију, Дубравка Радошевић, педагог