Skrivena tajna novca

DSC00930

Skrivena tajna novca – deo istorije u tvojoj ruci kroz vizuelni rečnik novčanica i kovanica, rekonstruisanje zanimljive istorije civilizacije.
DSC00945
Učenici druge godine, šeste beogradske gimnazije, prisustvovali su uvodnom predavanju „Šta je novac“ koje je održao dr Adam Crnobrnja, kustos Narodnog muzeja u Beogradu. Uz pomoć analize primeraka novca iz određene istorijske epohe kroz ovo interaktivno predavanje,  učenici su naučili da je moguće  rekonstruisati gotovo sve aspekte društva. Zatim je usledio praktični deo rada sa mr Nevenom Popović, pedagogom i umetnicom, koja je učesnike navodila kako da kreiraju vizuelni sadržaj inspirisan predavanjem.

Cilj projekta je da mladi ljudi shvate da je novac sredstvo trgovine i razmene, ali istovremeno i dokumenat o državnoj politici, ekonomiji, kulturi i, iznad svega, o umetnosti.

Projekat je podržan od strane Gradske uprave Grada Beograda, Sekretarijata za sport i omladinu.

DSC00941