Дан интеркутлуралног дијалога

“Интеркултура, као и све чланице Европске федерације за интеркултурално учење, сваке године обележава Дан интеркултуралног дијалога последњег четвртка у септембру. Тогa дана ће у Аранђеловцу, Београду, Бечеју, Великом Градишту, Горњем Милановцу, Зајечару и Суботици бити организоване активности усмерене ка упознавању других култура и успостављању дијалога, који је услов за разумевање међу различитим културама.

Поводом Дана интеркутлуралног дијалога, у четвртак, 28.09.2017.г. у 13 часова у Свечаној сали ученица Шесте београдске гимназије Андреа Јовановић, која је прошле године учествовала у годишњем програму размене ученика на Тајланду, поделиће са ученицима Гимназије своје искуство на размени и представити присутнима Асију Карери, ученицу из Италије, која ове године похађа Шесту београдску гимназију. Верујемо да ће ученицима Гимназије бити занимљиво да чују о Андреином искуству и да упознају Асију”