Humanost na delu

Dragi posetioci školskog sajta Šeste beogradske gimnazije,

verovatno ste već dobro upoznati sa tradicionalnim humanitarnim koncertom, koji će ove godine biti održan 12. maja. Članovi Učeničkog parlamenta su osmislili da od ove godine naša tradicija postane i “Humanitarna nedelja”. Ona počinje 8.5.2017. (ponedeljak) i trajaće do 12.05. (petak, završno sa humanitarnim koncertom).

*U ponedeljak i utorak će se prikupljati odeća i obuća za Dom za decu i omladinu  “Drinka Pavlović”.
-Ispred svečane sale će učenici moći da odlože stvari koje su doneli.
*U sredu i četvrtak će se u međusmeni odigrati turnir u košarci. Prihodi koji se sakupe ići će direktno na račun Prihvatilišta za decu.

*U petak će se tradicionalno održati Humanitarni koncert.
Pozivamo Vas da prisustvujete ovom završnom događaju Humanitarne nedelje, sa početkom u 18:30 časova u svečanoj sali naše škole.

.” Čovek  postaje velikan shodno stepenu na kojem radi za dobrobit drugih ljudi.”

Humanost