UPIS U PRVI RAZRED 2016/17.

POŠTOVANI PRVACI,

POŠTOVANI RODITELJI

DOBRODOŠLI U ŠESTU BEOGRADSKU GIMNAZIJU

VAŽNE INFORMACIJE

DOKUMENTA ZA UPIS

Ukoliko se nalazite na spisku učenika koji upisuju Šestu beogradsku gimnaziju, upis možete izvršiti 5. i 6. jula od 08-15 časova uz sledeću dokumentaciju:

1. Prijava za upis (potpuno i čitko popunjena),
  2. Svedočanstvo o završenom osnovnom obrazovanju i vaspitanju,
  3. Uverenje o položenom završnom ispitu,
  4. Izvod iz matične knjige rođenih (može biti starije od 6 meseci)
  5. Uplatom školskog donatorskog dinara svaki učenik stiče pravo na člansku kartu biblioteke Grada Beograda na osnovu koje u bilo kojoj opštini može uzimati knjige (priložiti uplatnicu uz ostalu dokumentaciju na upisu).

STRANI JEZICI

Zakonom je određeno da učenik u srednjoj školi nastavlja sa izučavanjem stranih jezika koje je učio u osnovnoj školi, s tim da je prvi strani jezik – engleski jezik.

IZBORNI PREDMET

Prilikom upisa učenik obavezno navodi koji izborni predmet bira zaokruživanjem slova ispred predmeta.

KINESKI JEZIK

Učenik zainteresovan za pohađanje fakultativne nastave kineskog jezika (2h1 čas nedeljno u međusmeni) potrebno je da dostavi popunjen obrazac saglasnosti roditelja koji može preuzeti od upisne komisije.

UDŽBENICI ZA PRVI RAZRED

Paket udžbenika možete nabaviti preko narudžbenice koju ćete dobiti na izlazu iz škole.

Kompletan spisak udžbenika je istaknut na ulazu, a možete ga naći i na sajtu škole.

Za učenike koji su se opredelili za polovne udžbenike, najavljujemo BERZU KNJIGA koja se u našoj školi održava tradicionalno početkom septembra.

Ove godine će biti organizovana 2., 5. i 6. septembra 2016. od 12.00 do 14.00 časova u svečanoj sali naše škole.

POLAZAK U ŠKOLU

Nova školska godina počinje 1. septembra 2016. godine.

Prvi razred polazi po podne od 14.00 časova.

Prvi čas za prvake održaće se u svečanoj sali škole kao zajednički čas svih prvaka na kojem će se upoznati sa svojim odeljenjskim starešinama.

Tom prilikom učenici će biti prozvani po spiskovima odeljenja i sa odeljenjskim starešinama upućeni u učionice.

ZAJEDNIČKI RODITELJSKI SASTANAK

Obaveštavamo roditelje da će u ponedeljak, 5.9.2016. godine u 18.30 časova u svečanoj sali, biti organizovan zajednički roditeljski sastanak na kojem će se roditeljima obratiti direktor škole, stručni saradnici i odeljenjske starešine prvog razreda. Po završetku zajedničkog, biće održani roditeljski sastanci po odeljenjima.