УПИС У ПРВИ РАЗРЕД 2016/17.

ПОШТОВАНИ ПРВАЦИ,

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ

ДОБРОДОШЛИ У ШЕСТУ БЕОГРАДСКУ ГИМНАЗИЈУ

ВАЖНЕ ИНФОРМАЦИЈЕ

ДОКУМЕНТА ЗА УПИС

Уколико се налазите на списку ученика који уписују Шесту београдску гимназију, упис можете извршити 5. и 6. јула од 08-15 часова уз следећу документацију:

1. Пријава за упис (потпуно и читко попуњена),
  2. Сведочанство о завршеном основном образовању и васпитању,
  3. Уверење о положеном завршном испиту,
  4. Извод из матичне књиге рођених (може бити старије од 6 месеци)
  5. Уплатом школског донаторског динара сваки ученик стиче право на чланску карту библиотеке Града Београда на основу које у било којој општини може узимати књиге (приложити уплатницу уз осталу документацију на упису).

СТРАНИ ЈЕЗИЦИ

Законом је одређено да ученик у средњој школи наставља са изучавањем страних језика које је учио у основној школи, с тим да је први страни језик – енглески језик.

ИЗБОРНИ ПРЕДМЕТ

Приликом уписа ученик обавезно наводи који изборни предмет бира заокруживањем слова испред предмета.

КИНЕСКИ ЈЕЗИК

Ученик заинтересован за похађање факултативне наставе кинеског језика (2х1 час недељно у међусмени) потребно је да достави попуњен образац сагласности родитеља који може преузети од уписне комисије.

УЏБЕНИЦИ ЗА ПРВИ РАЗРЕД

Пакет уџбеника можете набавити преко наруџбенице коју ћете добити на излазу из школе.

Комплетан списак уџбеника је истакнут на улазу, а можете га наћи и на сајту школе.

За ученике који су се определили за половне уџбенике, најављујемо БЕРЗУ КЊИГА која се у нашој школи одржава традиционално почетком септембра.

Ове године ће бити организована 2., 5. и 6. септембра 2016. од 12.00 до 14.00 часова у свечаној сали наше школе.

ПОЛАЗАК У ШКОЛУ

Нова школска година почиње 1. септембра 2016. године.

Први разред полази по подне од 14.00 часова.

Први час за прваке одржаће се у свечаној сали школе као заједнички час свих првака на којем ће се упознати са својим одељењским старешинама.

Том приликом ученици ће бити прозвани по списковима одељења и са одељењским старешинама упућени у учионице.

ЗАЈЕДНИЧКИ РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК

Обавештавамо родитеље да ће у понедељак, 5.9.2016. године у 18.30 часова у свечаној сали, бити организован заједнички родитељски састанак на којем ће се родитељима обратити директор школе, стручни сарадници и одељењске старешине првог разреда. По завршетку заједничког, биће одржани родитељски састанци по одељењима.