Početak drugog polugodišta

Obaveštenje

Drugo polugodište školske 2020/2021.g. počinje u ponedeljak. 18. januara 2021.g.  a nastava će se odvijati po modelu koji je primenjivan u Šestoj beogradskoj gimnaziji od 1. septembra 2020.g.

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja poslalo je obaveštenje školama i ponovo prosledilo i stručna uputstva za organizaciju i realizaciju obrazovno-vaspitnog rada u osnovnim i srednjim školama, koji je Krizni štab usvojio 11. avgusta 2020.g.

Učenici, podeljeni u grupe, dolaziće jedne nedelje na neposrednu nastavu, a sledeće nedelje pratiće nastavu „na daljinu“.

Učenici jedne grupe, kada imaju nastavu u školi, imaju sve časove po rasporedu.

Časovi će trajati 30 minuta.

Od 18. januara 2021.g. na neposrednu nastavu dolaze učenici prve i treće godine (prva grupa).

Roditelji se mogu izjasniti da učenik pohađa nastavu isključivo „na daljinu“. Ukoliko je učenicima već omogućen ovaj vid praćenja nastave, roditelji ne moraju podnositi ponovo zahtev. Ukoliko roditelji (učenici) žele da sa nastave na daljinu“ pređu na nastavu u kombinovanom modelu, potrebno je da o tome obaveste razrednog starešinu, a on upravu škole.

                                                  Vršilac dužnosti direktora

                                                     Šeste beogradske gimanzije

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *