Obaveštenje za roditelje

Anketa o modelu nastave koji će pohađati učenici

Na osnovu stručnog uputstva za organizovanje i ostvarivanje nastave neposrednim putem i putem učenja na daljimu za srednje škole u školskoj 2020/21 i na osnovu Posebnog programa obrazovanja i vaspitanja i zaključaka Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti Covid-19 broj 611-00-1248/2020-03 od 20.8.2020,  Šesta beogradska gimnazija od 1. septembra 2020. organizovaće nastavu po kombinovanom modelu. 

Kombinovani model nastave podrazumeva da će škola uz prethodno preduzete mere bezbednosti za suzbijanje zarazne bolesti Covid-19 organizovati nastavu podelom odeljenja na dve grupe tako što jedna grupa prati nastavu u školi prve nedelje, a druga naredne nedelje. Časovi prema rasporedu časova traju 30 minut. Grupa učenika koja te nedelje nije u školi dobijaće od predmetnih nastavnika nastavne materijale preko platforme Gugl učionica, koju će škola koristiti za onlajn učenje. Obaveza roditelja je da učenici u školu dolaze sa zaštitnim maskama i u dobrom zdravstvenom stanju. Škola primenjuje sve mere dezinfekcije adekvatnog prostora u kome će se realizovati nastava.Raspored smena tj.početak nastave je za smenu A od 8  sati a za smenu B od 14 sati. Škola će organizovati berzu  polovnih udžbenika  o čemu će učenici naknadno biti obavešteni .

Sve ostale informacija biće na sajtu škole.

                                                                                                                                                  Direktor

Rade  Zejak 

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *