OBAVEŠTENJE ZA RODITELJE NASTAVA NA DALJINU

Poštovani roditelji,ovim putem želim da vas obavestim o realizaciji nastave na daljinu u VI bgd.gimnaziji.Nastava će zvanično startovati 23.03.2020 god. putem sajta : skola.vigimnazija.edu.rs.Ovaj sajt služi isključivo za realizaciju nastave na daljinu i pristup njemu imaju nastavnici i učenici naše škole .U toku je pristupanje i prijava učenika na ovaj sajt o čemu su oni obavešteni od strane raz. starešina .Nastava će se izvoditi iz svih nastavnih predmeta prema operativnim planovima koje će nastavnici predavati unapred za narednu sedmicu svakog petka do 9h nakon čega će o tome biti informisani učenici.Nastavni sadržaji biće plasirani putem jedne od tri ponudjene platforme koje će odabrati nastavnici za svoj nastavni predmet (moodle,edmodo,google učionica ).Putem ovih platformi nastavnici će učenicima dostavljati nastavne sadržaje ali i postavljati odredjene zadatke u vezi sa istim radi provere njihovih postignuća.Sajt omogućava nastavniku da prati rad svakog učenika i njegove aktivnosti i pristup platformama.Nastavnici će vršiti formativno ocenjivanje putem Es -dnevnika  što će omogućiti da se učenici i sumativno ocene i da time regularno privedemo školsku godinu kraju .Roditelji će moći da prate rad učenika putem ES dnevnika i obaveštavanjem od strane raz. starešina elektronskim putem e.mailovima.Sva obaveštenja pa i ovo biće dostupna na zvaničnom sajtu škole w.w.w.vigimnazija.edu.rs  na kartici : roditelji -obaveštenja. Nadamo se da ćemo i u ovim novonastalim okolnostima održati potreban nivo nastave  uz vašu podršku .Nastava na daljinu je i prethodnih godina realizovana u VI Bgd.gimnaziji u nekim nastavnim predmetima i upravo ta činjenica je razlog za optimizam .Koordinator sajta i aktivnosti je nastavnica  računarstva i informatike  g-dja Snežana Marković koja je jedan od pionira ove nastave u Srbiji,  unazad više od 10 godina . Učenici će takodje moći da koriste nastavne sadržaje koji će biti postavljani na platforme :RTS planeta , Potrebno je da se prijave na ovu platformu a raspored prikazivanja nastavnih sadržaja mogu videti na internet stranici w.w.w.rasporednastave.gov.rs ovi nastavni sadržaji se takodje koriste u nastavnom procesu u dogovoru sa predmetnim nastavnicima .Za  sva pitanja možete se obratiti putrem elektronske pošte i raz.starešinama  i putem školskog e-maila uprava@vigimnazija.edu.rs.

S poštovanjem direktor VI Bgd.gimnazije Rade Zejak.

Nastava će se realizovati kroz operativne planove i putem platformi od ponedeljka 23. marta. Svi nastavnici će dostaviti operativne planove, a svi učenici će biti obavešteni o načinu realizacije nastave po predmetima. Učenici će od strane predmetnih nastavnika biti obavešteni o načinu korišćena sadržaja preko platforme RTS planeta.

OBAVEŠTENJE ZA RODITELJE NASTAVA NA DALJINU