U poseti N.R.Kini

U poseti N.R.Kini ,gradovima Jinyun i Nantong od 19.10 do 27.10 2019 god. nalazila se delegacija G.O Zvezdara koju su činili :predsednik opštine g-din.Miloš Ignjatović ,član opštinskog veća Dušan Ignjatović ,direktor VI bgd.gimnazije Rade Zejak i učenici naše škole Tijana Gladić,Damjan Minić II razred Nina Mićović i Jovana Zdravković III raz.

DSC07634

Poseta je realizovana u okviru saradnje G.O Zvezdara sa gradom Nantongom a nakon potpisanog memoranduma o saradnji VI bgd.gimnazije sa II srednjom školom iz Nantonga.

DSC07644

Naši učenici koji pohadjaju kineski jezik i koje je odabrala nastavnica kineskog jezika kao najbolje boravili su u porodicama svojih vršnjaka i posećivali nastavu u II srednjoj školi Nantonga.Delegacija je boravila i u Jinyun-U gde je posetila dve srednje škole Umetničko zanatsku i opštu srednju školu ovog grada.U umetničko zanatskoj školi našoj delegaciji priredjen je muzičko-scenski program i izložba likovnih učeničkih radova a prilikom posete srednjoj opštoj školi naša delegacija je bila na ručku u školskom restoranu .Tokom boravka u Kini naša delegacija je posetila kulturno istorijske spomenike i muzeje u oba grada kao i biblioteku i univerzitet u Nantongu. Posećen je i naučno tehnološki park u Jinyun-u kao i tekstilna industrijska zona u Nantongu i jedna od najvećih kineskih  gradjevinskih firmi iz ovog grada .Tokom posete domaćini su iskazali izuzetnu gostoprimljivost i ljubaznost u skladu sa prijateljskim odnosom kineskog i srpskog naroda.Sledeće godine očekujemo nastavak saradnje kroz uzvratnu posetu delegacije iz Nantonga kada bi naši gosti trebalo da budu učenici i direktor ove škole.Pogledajte fotografije kao sastavni deo ovog izveštaja .

DSC07278

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *