СУСРЕТИ ГИМНАЗИЈАЛАЦА 2019.

Ученици и наставници Шесте београдске гимназије били су домаћини сусрета гимназијалаца од 28-29-30. октобра. Гости су нам дошли из српских гимназија из дијаспоре: гимназије „Доситеј Обрадовић“ из Темишвара, гимназије „Никола Тесла“ из Бидимпеште и гимназије „Кантакузина Катарина Бранковић“ из Загреба.1

Циљ сарадње и размене је да учесницима обострано пружимо могућност стицања непходних знања, умења и вештина ради спознаје своје прошлости, порекла и традиције како би на тим темељима развили сопствени идентитет уважавајући и негујући културне вредности и природна добра домовине.

Сарадњу са школама негујемо и реализујемо од 2014. године. Темељ сарадње је размена ученика кроз упознавање са гимназијским образовним системом у земљама ЕУ; боравак у породицама домаћина;  обилазак српских знаменитости у региону и посету културно исторјских споменика Београда и Србије.