SUSRETI GIMNAZIJALACA 2019.

Učenici i nastavnici Šeste beogradske gimnazije bili su domaćini susreta gimnazijalaca od 28-29-30. oktobra. Gosti su nam došli iz srpskih gimnazija iz dijaspore: gimnazije „Dositej Obradović“ iz Temišvara, gimnazije „Nikola Tesla“ iz Bidimpešte i gimnazije „Kantakuzina Katarina Branković“ iz Zagreba.1

Cilj saradnje i razmene je da učesnicima obostrano pružimo mogućnost sticanja nephodnih znanja, umenja i veština radi spoznaje svoje prošlosti, porekla i tradicije kako bi na tim temeljima razvili sopstveni identitet uvažavajući i negujući kulturne vrednosti i prirodna dobra domovine.

Saradnju sa školama negujemo i realizujemo od 2014. godine. Temelj saradnje je razmena učenika kroz upoznavanje sa gimnazijskim obrazovnim sistemom u zemljama EU; boravak u porodicama domaćina;  obilazak srpskih znamenitosti u regionu i posetu kulturno istorjskih spomenika Beograda i Srbije.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *