MAGIJA U MATEMATICI

Šesta beogradska gimnazija ugostila je Serhia Belmontea (Sergio Belmonte), španskog matematičara i mađioničara, na poziv profesora Jovana Kneževića. Serhio je u našoj školi održao predavanja zainteresovanim učenicima ali i stručnom veću matematičara Šeste beogradske gimnazije. Ministarstvo prosvete Kraljevine Španije odabralo je Serhia da promoviše matematiku širom Španije.

Na unikatan i zanimljiv način Serhio je učenicima pokazao da matematika ne predstavlja samo bauk, već da postoje i interesantne teme kao što su teorija brojeva i kombinatorika.

Učenici koji su prisustvovali predavanjima su uz pomoć profesora Jovana Kneževića napravili  prezentaciju gde su izneli svoje utiske i zapažanja

ŠPANAC-SERHIO-FIN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *