UPIS U ODELJENJE ZA UČENIKE SA POSEBNIM SPOSOBNOSTIMA ZA RAČUNARSTVO I INFORMATIKU

PRIJEMNI ISPIT

Šesta beogradska gimnazija će i naredne školske godine 2019/2020 upisati jedno odeljenje za učenike sa posebnim sposobnostima za računarstvo i informatiku. Kandidat polaže prijemni ispit na kome rešava test iz matematike.

Na prijemnom ispitu zadaci će biti srednjeg i naprednog nivoa, a za pripremu  se mogu  koristiti zbirke zadataka za pripremu završnog ispita.

Prijemni ispit se polaže 02. juna 2019.godine.

Gimnazije u kojima će se polagati prijemni za odeljenje učenika sa posebnim sposobnostima za informatiku i računarstvo (IT-odeljenje) :

1. Prva beogradska gimnazija za grad Beograd
  2. Zemunska gimnazija (rezerva- ako kapaciteti Prve beogradske budu nedovoljni)
  3. Gimnazija „Svetozar Marković“ Subotica za Zapadnobački i Severnobački okrug
  4. Zrenjaninska gimnazija za Severnobanatski, Srednjebanatski i Južnobanatski okrug+Kikinda+Bečej
  5. Gimnazija „Jovan Jovanović Zmaj“, Novi Sad za Južnobački i Sremski okrug
  6. Šabačka gimnazija, Mačvanski i Kolubarski okrug
  7. Užička gimnazija, Zlatiborski i Moravički okrug+Bajina Bašta
  8. Gimnazija u Kraljevu za Raški okrug + Kosovska Mitrovica
  9. Gimnazija u Kruševcu za Rasinski okrug
  10. Gimnazija u Leskovcu za Pčinjski i Jablanički okrug
  11. Gimnazija „Bora Stanković“ u Nišu za Nišavski, Pirotski i Toplički okrug
  12. Prva kragujevačka gimnazija za Šumadijski i Pomoravski okrug
  13. Gimnazija u Smederevu za Braničevski i Podunavski okrug + Kovin
  14. Gimnazija u Zaječaru za Zaječarski i Borski okrug

Učenici se prijavljuju u gimnaziji ili srednjoj školi koju žele da pohađaju.

Obrazac za prijavu možete preuzeti u školi ili sa sajta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja. Pri podnošenju prijave, upišite šifru učenika ukoliko je učenik dobije u osnovnoj školi, ukoliko ne, prijavu možete podneti i bez šifre ali ste u obavezi da školi dostavite šifru učenika po saznanju iste.

Rok za prijavljivanje je od 10-17. maja 2019. godine od 9.00-14.00 časova.

VIŠE INFORMACIJA O UPISU U INFORMATIČKO ODELJENJE