PROJEKAT-Šetajuće matematičko znanje/Floating mathematical knowledge

PriznanjeCPN

Šestoj  beogradskoj gimnaziji je u okviru Javnog poziva Centra za promociju nauke dodeljeno Logopriznanje u oblasti popularizacije i promocije nauke i pružena podrška za realizaciju projekta  “Šetajuće matematičko znanje / Floating mathematical knowledge”. Učesnici u projektu su  pored učenika i nastavnika naše škole i predstavnici osnovnih škola “Ćirilo i Metodije”, “Vladislav Ribnikar”, “Zmaj Jova Jovanović” i “Pavle Savić”.  Projekat će se realizovati u periodu januar – maj 2019.godine. Srednjoškolci će kao vršnjački edukatori pomoći osnovcima da prošire svoja matematička i informatička znanja na radionicama, ali i da ih podele sa drugima na tribinama koje će biti održane u njihovim osnovnim školama. Zajednička šetnja ulicama Beograda i promocija matematike kroz različite matematičke sadržaje u razgovorima sa sugrađanima predstavljaće finale projekta.

Matematičke tribine

Plakat tribina

M3 19 POSTER TEMPLATEprva verzija

Učesnici projekta „Šetajuće matematičko znanje / Floatingmathematicalknowledge“ su u okviru manifestacije Maj mesec matematike M3 , koja je ove godine realizovana pod sloganom Istraži koordinate ,   27. maja 2019. godine  prošetali su Knez Mihailovom i Terazijama   u “matematičkim” majicama  i razgovarali sa sugrađanima o “natpisima”  na svojim majicama.

PR2PR1

foto1foto2

btybdr

foto7foto8

foto9foto10

foto11foto12

foto13foto14

Image-1

Image-2

23. maj 2019.g.

OŠ „Ćirilo i Metodije“

VIŠE NA SAJTU OŠ “ĆIRILO I METODIJE”

13. maj 2019.g.

OŠ „Vladislav Ribnikar“

sdrdav

davVIŠE NA SAJTU OŠ “VLADISLAV RIBNIKAR”

15. maj 2019.g.

OŠ „Pavle Savić“

slika1 Pavle

slika2 Pavleslika3 Pavle

VIŠE NA SAJTU OŠ “PAVLE SAVIĆ”

15. maj 2019.g.

OŠ „Zmaj Jova Jovanović“

davdav

sdr

VIŠE NA SAJTU OŠ “ZMAJ JOVA JOVANOVIĆ”

Šesta beogradska gimnazija, 23.februar 2019.g.

Učesnici projekta iz osnovnih škola „Pavle Savić“, „ Vladislav Ribnikar“,“ Zmaj Jova Jovanović“ i „Ćirilo Metodije“, vršnjački edukatori iz Šeste gimnazije i njihovi mentori uspešno su realizovali prve matematičke radionice. O radnoj atmosferi i raspoloženju učesnika fotografije govore više od reči.

foto 1foto 3

foto 4foto 2

foto 5

foto7foto 8

foto 9foto 13

foto 15

foto 16foto 17

foto 18foto 19

foto 20foto 21

subota 09. mart 2019.g.

Prva informatička radionica realizovana je u kabinetu za informatiku gde su učenici drugog i trećeg razreda dočekali osnovce iz škola Jovan Jovanović Zmaj i Pavle Savić. Uz pomoć starijih drugova naučili su da koriste program za obradu slike i crteža IrfanView i uspešno pripreme materijal za štampu.

slika1

slika2slika3

slika4slika5

Matematičke radionice, 30. mart  2019. godina – priprema materijala za matematičke tribine

sdr

subota 13. april 2019.g.

Druga informatička radionica realizovana je sa učenicima osnovnih škola Vladislav Ribnikar i Ćirilo i Metodije.

davdav

Ponedeljak  13.05 2019. Suzana Lazovic – Gostovanje u Jutru